FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Jmenuji se Jan Čepelka a jako kouč pomáhám lidem s jejich rozvojem. Při koučování plním roli průvodce na cestě osobního růstu. Prostřednictvím otázek pomahám nalézat souvislosti a utřídit si myšlenky. Dohlížím na udržení směru...

pokračování »

O koučování


Co je koučink? Co dělá kouč?

Koučink je soubor metod, které napomahají osobnímu rozvoji.

Kouč je průvodce na cestě osobního růstu. Prostřednictvím otázek otevírá mysl, pomahá nalézt souvislosti a utřídit si myšlenky, dohlíží na udržení směru resp. zvoleného cíle, zbavuje strachu a zvyšuje osobní potenciál koučovaného.

Jaké metody se při koučování používají?

Směrování mysli s využitím pozitivního rámce, otevřené otázky, zameření se na měřitelnost a určení duležitosti nebo priorit.

Kým kouč není?

Poradcem, konzultantem ani trenérem. Dobrý kouč vám neporadí jak by rešil konkretní situaci on sám, nevyřeší problém za vás ani vám neřekne co byste měl přesně udělat.

Namísto toho vám pomůže, abyste dokázali nalézt vlastní rešení, vloží vám do ruky nástroje s jejíž pomocí budete schopni vyrešit současné i budouci situace, se kterými jste si do teď neveděli rady.

Z toho zároveň plyne, že kouč nemusí být odborníkem na oblast, kterou pomáhá s využitím metod koučinku vyřešit. Kouč je odborníkem na využívané metody.

O koučování

Co je koučink? Co dělá kouč? Koučink je soubor metod, které napomahají osobnímu rozvoji. Kouč je průvodce na cestě osobního růstu. Prostřednictvím otázek otevírá mysl, pomahá nalézt souvislosti a utřídit si myšlenky, dohlíží na udržení směru resp. zvoleného cíle, zbavuje strachu a zvyšuje osobní potenciál koučovaného. Jaké metody se při koučování používají? Směrování mysli s využitím pozitivní ...

Koučovací otázka

Jaké je další možné řešení?

Jak poznáte, že jste toho dosáhl?

Kdy to uděláte?